piątek, 6 października 2017

Kupujemy dom, a co z ubezpieczeniem pod kredyt?

Kupno domu czy mieszkania do bardzo ważna inwestycja z kilku istotnych powodów: po pierwsze jest to ogromna odpowiedzialność i wielki krok w naszym życiu, po drugie, wiążemy się z wieloletnim zobowiazaniem, oraz po trzecie, finanse, które muszą być ustabilowane na długie lata. Jeśli więc nie jesteś milionerem i nie dorobiłeś się fortuny, jedynym wyjściem w kwestii spełnienia marzenia jest kredyt hipoteczny. Dopiero później dowiadujemy się od banku, że potrzebne jest nam również ubezpieczenie pod kredyt, który właśnie wzieliśmy. 

Temat ten jest nam teraz bliski, jako, że sami bedziemy decydować się w przyszłości na kupno domu, w rodzinie również trwają starania o kredyt na mieszkanie, dlatego wgłębienie się w same szczegóły uważam za istotne, bo jeśli można rzetelnymi informacjami coś zaoszczędzić (a mówimy przecież o dużych wydatkach) i wybrać coś tańszego i odpowiedniejszego niż to, co nam nagle w ostatniej chwili zaoferował bank (z wysoką prowizją), to trzeba i należy z tego korzystać.

Polisa na zycie, kupno mieszkania

Ubezpieczenie pod kredyt, które dzisiaj przedstawię to ProDomus z firmy ubezpieczeniowej Prévoir. Dlaczego właśnie tą? Ponieważ posiada najtanśzą ofertę na rynku i skierowany jest do nas - ludzi młodych, par i rodzin, czyli do osób, dla których takie decyzje, to ważne i trudne przedsięwzięcie. Przejdźmy więc do konretów, które warto przeanalizować krok po kroku. 

DO CZEGO POTRZEBNE JEST NAM UBEZPIECZENIE POD KREDYT? 

Takie ubezpieczenie może okazać się bardzo przydatne przede wszystkim naszym bliskim, w sytuacji, gdy trzeba spłacić zobowiązania wobec banku. Czyli jest to zabezpieczenie dla rodziny przed koniecznością spłaty rat kredytowych w przypadku śmierci, niezdolności do pracy lub jej utraty, czy inwalidztwa osoby biorącej kredyt. Chyba nie chcielibyśmy zostawić nikogo z naszą spłatą i tym samym, uprzykrzyć komuś życie. W przypadku powyższego ubezpieczenia, umowę można zawrzeć w każdym momencie, bez względu na to, czy posiadamy już kredyt, czy jesteśmy w trakcie jego zaciągania. Wówczas rodzina będzie mogła dalej spłacać kredyt hipoteczny z pieniędzy uzyskanych od ubezpieczyciela.

JAKIE CZYNNIKI BRAĆ POD UWAGĘ? 

1. Ubezpiecz się sam! 
Niestety mało osób wie o tym, że nie ma obowiązku korzystania z polisy na życie proponowane przez bank. Banki takich informacji nam nie udzielą, z oczywistych względów, korzystnych dla banku. Tymczasem można samemu ubezpieczyć się na życie bezpośrednio z towarzystwem ubezpieczeniowym i następnie przekazać tą informację naszemu bankowi. 

2. Cena.
Zapoznając się z ofertami ubezpieczalni na polisę, sam decydujesz o tym, jak będą wyglądały Twoje składki. Tym sposobem można zaoszczędzić wiele pieniędzy i przeznaczyć je na inne wydatki, np. te  związane z urządzaniem domu. Składka miesięczna ProDomus należy do najniższych na rynku w ubezpieczeniach indywidualnych i jest szczególnie atrakcyjna dla osób młodych. Jeśli więc masz wątpliwości względem oferty zaoferowanej przez bank, szybko możesz porównać ją z innymi ofertami poszukując informacji przez internet. 

3. Warunki. 
Osoba ubezpieczająca się sama powinna mieć możliwość do określenia swoich warunków, które powinny być dla niej elastyczne, m.in., względem harmonogramu spłat kredytu, sumy ubezpieczenia i ewentualnej gwarancji dodatkowej. Ważny jest również czas w otrzymaniu polisy, ponieważ często banki wymagają szybkiego jej dostarczenia. 

4. Dostępność.
Każdy powienień mieć wgląd w swoje składki, szczególnie przy pomocy internetu, czyli po zalogowaniu mieć pełny obraz składek ubezpieczenia.

Reasumując można dojść do jednego i bardzo ważnego wniosku. Kupno mieszkania to wielkie zobowiązanie, z którym musimy się liczyć od samego początku, i które nie odnosi się tylko do nas samych, ale również do naszych bliskich, których w przypadku przykrej sytuacji losowej, nie chcielibyśmy taką finasową odpowiedzialnością obciążyć. Warto o tym pomyśleć, zanim zdecydujemy sie na jakiekolwiek kroki związane z kupnem. Ubezpieczenie pod kredyt jest tu gwarancją na takie przyszłościowe zabezpieczenie. Co więcej, można spać spokojnie.

Chcesz wiedzieć więcej?

6 komentarzy:

 1. Poruszyłaś Marysiu ważny temat. Dom to nie tylko przyjemności z urządzania, ale i też kwestia jego bezpieczeństwa.
  Pozdrawiam ciepło !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, to bardzo istotna sprawa, szczególnie jeśli myslimy przyszłosciowo.

   Usuń
 2. A ja właśnie jestem od urządzania, a mój partner od tych mniej ciekawych rzeczy :) Miłego wieczoru. Jestem tutaj.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny wpis, zwłaszcza, że to ważne życiowe decyzje. Serdeczności ślę :-)

  OdpowiedzUsuń