Bursztyn z nadmorza w dekoracji wnętrza.

18:51:00 Maria P Cleo 5 Comments

Bursztyn od zawsze bedzie kojarzył mi się z naszym pieknym Bałtykiem i miastem bursztynu - Gdańskiem. Zadziwiające jak wiele jest, w tak małym kamyku, naturalnego piękna, a przy tym jest to materiał całkowicie ekologiczny, który pochodzi z żywicy wymarłych gatunków drzew, potrzeba jednak miliony lat aby ta żywica utwardzona została w tak piękny bursztyn.

 Bursztyn znad morza

Od tysięcy lat bursztyn jest rzeźbiony i obrobiany w piekne koraliki, biżuterię i inne rodzaje ozdób. Jednak dzisiejszy bursztyn jest ceniony przede wszystkim za zdumiewającą ilość skamieniałości zachowanych wewnątrz, to pomaga, szczególnie naukowcow i geologom, dowiadywać się o dawnych gatunkach zwierząt i roślin.

Taki mały kamyczek, w którym zamknieta jest historia naszej planety. Uwielbiam myśleć o tym za każdym razem gdy przez niego spoglądam.

5 komentarzy:

 1. Poprawna forma to ZNAD MORZA. Lepiej poprawić niż się ośmieszać.

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo lubię bursztyny, Twój okaz jest wyjątkowo ładny, ja wykorzystuje w ozdobach ten bursztyn na nalewki, bardzo ładnie prezentuje się w słoiku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. I really like amber, your order is exceptionally nice, I use in decorations this amber on tinctures, very nicely presented in a jar
  หนังฝรั่ง

  OdpowiedzUsuń