poniedziałek, 31 października 2016

Ekonomiczna i tania podstawka pod laptop.

Niedawno w artykule - Jak sobie pomóc pracując przed komputerem, prezentowałam Wam bardzo designerską podstawkę pod laptop lub tablet - mStand. Produkt bardzo elegancki i minimalistyczny, a co najważniejsze pomagający nam przy regulacji monitora podczas spędzania czasu przed komputerem, czy to ze względów prywatnych czy zawodowych.

Ja jednak znalazłam zupełnie inne rozwiązanie i to całkiem przypadkowo, odwiedzając miejscową Ikeę i to na dziale kuchennym ;)

podstawka pod ekran komputera

Od już kilku lat cierpię na chroniczne bóle w kręgosłupie, a mianowicie w kręgach szyjnych, które są wywoływane głównie zbyt długim przesiadywaniem przed komputerem. Bywało jednak tak, że nawet 20 min siedzenia wywoływało ból.  Sięgałam więc po jakiekolwiek rozwiązania, które mogłby mi moją pracę nieco ułatwić. Nie bedę tu jednak wspominać o poduszkach, materacach, ćwiczeniach, jodze itd... bo byłoby dość sporo takich informacji (chyba, że Was to interesuje???). Nakręciłam kiedyś również filmik na ten temat tutaj, choć dziś dodałabym do tego nieco więcej wskazówek.

Pierwszą najważniejszą kwestią w stosunku do tworzenia miejsca biurowego było kupno dobrego fotela i w miarę możliwości, korygowanie własnej postawy podczas siedzenia. Drugą kwestią była wysokość ekranu laptopa. Nad tym musiałam popracować i znaleźć odpowiednią dla siebie wysokość aby jak najmniej przeciążać kark i barki. Pomagałam sobie podstawianiem książek pod laptop ;) aż w końcu, zupełnie przypadkiem zobaczyłam w Ikea tą podstawkę do naczyń, dzięki której można zaoszczędzić miejsca w kuchennych szafkach. Nadała się idealnie do mojejgo laptopa i kosztowała mnie jedynie 8 euro (o ile dobrze pamiętam).

 Ulga podczas pracy jest znacząca, a sama podstawka wyglada bardzo estetycznie i schludnie! 

Office work at home

podstawka pod laptop

 jak pracować z domu


 woda z owocami

 jak zrobić owocową wodę

 home decor office

 Kręgosłup a praca przed komputerem

praca z domu jak?

 podstawka pod laptop

 Home Office | Cleo-inspire

15 komentarzy:

 1. No i proszę jak sprytnie :)
  Pozdrawiam serdecznie J.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie zorganizowane miejsce pracy!
  Ściskam Marysiu cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna, prosta i stylowa!Super!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapraszam do grupy tematycznej na FB "Laptopy, Notebooki, Ultrabooki - Porady / Testy / Recenzje"
  https://www.facebook.com/groups/laptop.nieidealny.plk

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny pomysł i pięknie zorganizowane miejsce pracy. U mnie brakuje jeszcze dobrego fotela.

  OdpowiedzUsuń
 6. Od razu ją poznałam bo nie tylko w szafkach ale i na blacie ją mam i czasem używam pod koma jak gotuję z przepisu z neta albo coś oglądam w kuchni.

  OdpowiedzUsuń
 7. No proszę, znam tę półeczkę z Ikea, ale nie pomyślałabym o takim jej wykorzystaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dość pomysłowe :)

  Podobny efekt idzie osiągnąć za pomocą podstawki pod laptop (jeżeli się nie mylę też do nabycia w Ikea) bądź jeśli to nie wystarcza, posiadanie biurka z regulowaną wysokością (blatu albo całości) - ewentualnie kombinacja tych dwóch rozwiązań.

  Tu ze względu na kolorystykę i schludność całości prezentuje się to dość ładnie, choć równocześnie dość klockowato (toć to w sumie dość pokaźny "klocek":))

  Oczywiście to żaden przytyk pod czyimkolwiek adresem. A i z chęcią co jakiś czas tu do Pani zaglądam.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Co do pracy, to czy coś takiego - https://krakowkursy.pl/2020/04/09/kurs-podstawowy-w-zakresie-przewozu-drogowego-towarow-niebezpiecznych/ przybliża mnie do zatrudnienia? To nie jest wyłącznie papierek?

  OdpowiedzUsuń